Pierwsza konsultacja

Na pierwszej konsultacji, która jest niezbędna do podjęcia jakiejkolwiek pracy z psem, zajmujemy się takimi aspektami jak:

  • Poznanie psa – jego przeszłości, temperamentu, zdrowia, relacji z przewodnikiem, problemów, motywatorów, itp
  • Kwestia żywienia, podstawowe wskazówki, modyfikacje.
  • Tryb życia psa, jego funkcjonowanie na co dzień
  • Oczekiwania przewodnika, dobranie odpowiedniego kursu
  • Pierwsze zalecenia i wskazówki

Pierwsza konsultacja jest szalenie istotna. Im więcej informacji o psie uzyska instruktor na pierwszym spotkaniu, tym efektywniejsze będą postępy przez dobranie odpowiedniej metodyki i narzędzi szkoleniowych.
Trzeba pamiętać, że problem końcowy, typu: ciągnięcie na smyczy, frustracja, skakanie, agresja i tym podobne zachowania niepożądane, to najczęściej tylko objawy problemu, nie przyczyny, dlatego tak ważne są wszystkie szczegóły, o które instruktor z pewnością będzie pytał. Potrzebny nam cały obraz psa. W niektórych przypadkach instruktor może zasugerować wizytę u weterynarza w celu wykluczenia możliwych chorób, wpływających na zachowanie psa.

Na pierwszą konsultację prosimy przygotować:  obrożę dopasowaną do wielkości psa, normalną smycz (nie: automatyczną, elastyczną,itp.), smakołyki, zabawki, które pies lubi.
W przypadku psów z problemem agresji – kaganiec jest bezwzględnie wymagany.

Koszt konsultacji/pojedyncze zajęcia: 100zł

Po konsultacji instruktor po ustaleniu planu działania, wspólnie z przewodnikiem ustalą który kurs będzie najodpowiedniejszy:

Zajęcia Grupowe

Zajęcia indywidualne