Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jak to wygląda?
  Na to pytanie niełatwo odpowiedzieć, szczególnie przez telefon. Zawsze ustalamy plan działania do potrzeb konkretnego psa i konkretnego przewodnika. Na pewno zawsze najważniejszym naszym celem jest nauczenie przewodnika pracy z psem. To nie ja z nim pracuję, tylko właściciel. Częstotliwość spotkań też jest ustalana indywidualnie na pierwszej konsultacji. W przypadku szkoleń indywidualnych terminy też są ustalane indywidualnie i na bieżąco – ze spotkania na spotkanie.
 2. Ile to trwa?
  To też kwestia indywidualna. Nie ma żadnych ram czasowych ani w ilości spotkań potrzebnych do osiągnięcia konkretnych efektów. Czas trwania zależy od naprawdę wielu czynników, m. in od tego jak szybko przewodnik będzie się uczył, jak szybko pies będzie się uczył, od jego predyspozycji, od zaangażowania teamu, itp.
 3. W jakim wieku warto zacząć szkolenie?
  Wychowywać psa trzeba od pierwszych godzin w naszym domu. Na szkolenie wybieramy się wtedy, kiedy zakończy się okres kwarantanny poszczepiennej, a konkretny wiek zależy od wybranego przez hodowce programu szczepień.
 4. Jaka jest górna granica wieku na szkolenie psa?
  Nie ma żadnej. Psy uczą się całe życie.